Moderen način življenja, ki mu kljubujeta vse hitrejši tempo in neustavljiva sila napredka, v naš vsakdan kot po tekočem traku niza spremembe, od nas pa terja preudarne, a hitre reakcije. Ob kopici dogodkov, s katerimi se tako skorajda vsakodnevno soočamo, pa kaj hitro pozabimo na malenkosti, ki se lahko navidez zdijo nepomembne, a se lahko izkažejo kot ključne. Ena od takšnih je prav gotovo dopolnilno zdravstveno zavarovanje.
Dopolnilno zdravstveno zavarovanje iz naslonjača
Ko pokamo od zdravja in dobrega počutja, nanj le redko pomislimo, ko smo zasuti z delom in nas čaka še kopica opravil, pa nam je njegovo urejanje večinoma bolj kot ne v nadlogo. Pri tem niti pomislimo ne, da je samo trenutek nepazljivosti nas samih ali koga drugega dovolj, da pride do nezgode, ki nas lahko pošteno udari po žepu. Zavedanje, da nam bo v primeru neljubega dogodka ob strani stala zavarovalnica, je zato neprecenljivega pomena. In prav zato je bistveno, da tudi v trenutkih, ko lahko popolnoma odmislimo dejstvo, da bi v bližnji prihodnosti utegnili potrebovati zdravniško oskrbo, ne pozabimo na dopolnilno zavarovanje.
Ker pa vemo, da je za mnoge od nas dan prekratek in da 24 ur mine, še preden se prebijemo do polovice seznama opravil, smo pri podjetju e-Zavarovanja razvili sistem, ki vas do sklenitve pravega dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja popelje na hiter in preprost način, in to kadar koli in od kjer koli. Vse potrebno namreč uredite po spletu v le nekaj minutah – brez stresa in skrbi. Tako boste lahko svoj dragoceni čas namenili tistemu, kar vam je v danem trenutku najpomembnejše, obenem pa ves čas vedeli, da je za vaše dodatno zdravstveno zavarovanje ustrezno poskrbljeno.
Vas zanima, kako je vse to mogoče? Brez skrbi, izdali vam bomo vse podrobnosti.
A začnimo na začetku in razjasnimo najprej tisto, kar se mnogi od bralcev verjetno v tem trenutku sprašujete. Čemu služi dopolnilno zdravstveno zavarovanje? Kaj ta pojem sploh pomeni in kaj vključuje? Kaj pa, ko je tema dodatno zavarovanje? Stvar je v resnici precej preprosta, da pa bo vsem jasno, kaj je bistvo, se je bomo mi lotili še malce bolj plastično.
Torej, ko potrebujemo pomoč zdravnika ali zobozdravnika, stroške, ki nastanejo pri našem posegu, pokrije obvezno zdravstveno zavarovanje. V sistem obveznega zavarovanja smo vključeni vsi državljani Republike Slovenije, pa tudi tisti, ki se nahajajo na področju naše države. Toda omenjeno zavarovanje zdravstvenih storitev pogosto ne krije v celoti, temveč le delno. To pomeni, da bi moral pacient določene preglede, posege ali pripomočke v sklopu zdravljenja (sem prištevamo tako preglede kot tudi pripomočke ali prevoze z reševalnim vozilom, pa zdravila… ) delno ali v celoti plačati sam. Temu se izognemo tako, da sklenemo dopolnilno zavarovanje, saj slednje pokrije prav to razliko oz. strošek zdravljenja, ki ga osnovno zavarovanje ne krije.
Če imamo urejeno dodatno zavarovanje, torej to v praksi pomeni, da v bolnišnici ali zdravstvenem domu zgolj pokažemo zdravstveno kartico in ne plačamo ničesar. Prav nasprotno pa lahko tiste, ki nimajo urejenega dopolnilnega zavarovanja, v primeru bolezni ali poškodbe udari še astronomski račun za zdravljenje. Določeni posegi resda zahtevajo le nekaj evrov doplačila, toda ob resnejših zlomih ali operativnih posegih se številka kaj hitro povzpne tudi čez tisočaka, medtem ko se račun pri najresnejših stanjih lahko povzpne tja med pet- ali šestmestna števila. Za ponazoritev: odstranitev slepega črevesa lahko bolnika stane skoraj 800 evrov, dvotedenska terapija v zdravilišču pa skoraj poldrugega tisočaka. To vsekakor niso nedolžne številke, temveč zneski, ob katerih bo okrevanje še toliko bolj stresno in neprijetno.
Toda kdo plača naše zdravljenje, če smo primerno zavarovani (beri: smo poskrbeli za dodatno zdravstveno zavarovanje)? V tem primeru stroške prevzameta Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije, ki skrbi za obvezna zavarovanja, ter zavarovalnica, pri kateri smo sklenili dopolnilno zavarovanje. Slednjega namreč pri nas ponujajo tri zavarovalnice, in sicer Triglav, Generali in Vzajemna. Te tri zavarovalnice v osnovi ponujajo dopolnilno zavarovanje po enotnih cenah, se pa razlikujejo po ponudbah ugodnosti.
Pa še eno dilemo moramo brž razjasniti. Najbrž ste že opazili, da v besedilih uporabljamo tako termin “dopolnilno zdravstveno zavarovanje” kot tudi termin “dodatno zdravstveno zavarovanje”. Strogo gledano je med tema dvema pojmoma sicer razlika, saj označujeta dve ločeni storitvi. Kot smo že omenili, dopolnilno zdravstveno zavarovanje označuje zavarovanje, ki krije razliko med stroški zdravstvenih storitev in deležem slednjih, ki jih krije zdravstveno zavarovanje. Medtem pa dodatno zdravstveno zavarovanje praviloma označuje zavarovanje, ki krije stroške nadstandardnih storitev, torej stroške, ki bi jih morali ob sklenjenem dopolnilnem zavarovanju poravnati samoplačniško. V to skupino sodijo posegi ali pregledi s krajšo čakalno dobo, posebni specialistični pregledi in podobne storitve.
A kdor pozorno prisluhne ljudem okrog sebe, bo hitro opazil, da v praksi skoraj nihče ne ločuje med pojmoma dodatno in dopolnilno zavarovanje, temveč ju večina uporablja kot sopomenki. Tako je onkraj strogih strokovnih opredelitev zelo smiselno, da pojem dodatno zdravstveno zavarovanje poleg nadstandardne storitve označuje tudi pogovorno različico dopolnilnega zavarovanja. Slednji je slogovno ustreznejši, a je prvi vsaj tako pogosto v rabi. Zato na tej strani namenoma ne ločujemo med pojmoma in uporabljamo oba, saj se želimo držati obljubljenega in pot do dopolnilnega zavarovanja maksimalno poenostaviti. Na naši strani boste zato pogosto v istem besedilu naleteli na oba izraza, ki tako vedno in povsod pomenita isto. Da bo vsaka dilema odveč in da boste ne glede na to, kateri pojem uporabljate sami, takoj vedeli, na čem ste.
Ste se prebili čez vso teorijo? Čestitamo, naredili ste prvi in najpomembnejši korak na poti do zanesljivejše prihodnosti. Mnogi namreč mislijo, da je bolezen ali nezgodo moč prelisičiti s pazljivostjo in zdravim življenjskim slogom, zato dejstev o tem, kaj prinaša dopolnilno zdravstveno zavarovanje, niti ne poznajo. Sedaj, ko smo jih mi podrobno spoznali, pa je čas, da si pogledamo, kako urediti dodatno zdravstveno zavarovanje in kako vam lahko e-Zavarovanja pot do slednjega kar najbolj olajšajo.
Vrnimo se torej k začetku našega besedila, pripovedi o hitrem tempu življenja in nenehnih spremembah, ter si poglejmo dva scenarija. V obeh je glavni Junak Marko, mlad fant na prelomni točki svojega življenja. Pred časom je namreč zaključil študij, s čimer je izgubil status študenta, s tem pa tudi obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Tik pred zaključkom študija je skorajda čez noč dobil izjemno priložnost za zaposlitev v Ljubljani. Kljub dejstvu, da prihaja iz Maribora, jo je zgrabil z obema rokama ter podpisal pogodbo, a hitro ugotovil, da vsakodnevna vožnja s Štajerske v prestolnico in nazaj ni zanj. Po kratkem iskanju je v Ljubljani našel krasno stanovanje, a pri prenašanju omar v novo domovanje doživel nesrečo. Napačen korak na stopnišču ga je stal ravnotežja, glasen pok ob padcu pa je dal jasno vedeti, da je njegova noga polomljena.
V prvem scenariju je Marko po nastopu zaposlitve sicer pozanimal o tem, da poleg osnovnega zavarovanja, ki ga krije delodajalec, potrebuje tudi dopolnilno zavarovanje, a je v navalu obveznosti pozabil nanj. Računal je namreč na to, da bo po vselitvi v miru prebral ponudbe zavarovalnic in izbral dopolnilno zdravstveno zavarovanje z največ ugodnostmi. A nesreča ga je prehitela in Marko mora sedaj iz lastnega žepa pokriti mnoge stroške zdravljenja, saj je utrpel kompliciran zlom noge, ki je zahteval operacijo, bergle, opornico, več pregledov in dodatna zdravila. Ta prigoda je izdatno oklestila njegove prihranke, zaradi česar sta poletno popotovanje po Aziji in obisk koncerta njegove najljubše skupine splavala po vodi. Prigoda ga je izučila in trdno je odločen, da ne bo nikoli več dopustil, da bi pozabil na kaj tako pomembnega, kot je dodatno zavarovanje.
V drugem scenariju pa je bil naš Marko bolj previden. Takoj ob nastopu zaposlitve se je odpravil na internet in s pomočjo strani dopolnilnozavarovanje.si v le nekaj minutah uredil vse potrebno za sklenitev dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Na enem mestu si je namreč lahko ogledal aktualne ugodnosti in cene vseh treh ponudnikov dopolnilnega zavarovanja pri nas in se, brez da bi moral brskati po spletu ali stopiti v stik z zavarovalnimi agenti, v trenutku odločil za zanj najboljši možnost. Nato je v spletni formular vpisal svoje osebne podatke, označil, katero ugodnost je izbral, določil trajanje zavarovanja ter oddal naročilo. Na naši strani se je prej lahko seznanil z vsemi pravili in pogoji, tako da je bil ves čas lahko miren, vedoč, da je vse naredil prav. Že naslednji dan je prejel kuverto z vso potrebno dokumentacijo, ki jo je le še podpisal, vložil v priloženo kuverto in poslal nazaj. Prav tako mu je dodatno zavarovanje naslednji dan že pričelo teči, tako da si je lahko popolnoma oddahnil in se s prijatelji odpravil na popoldansko rekreacijo. Ko se mu je nato čez nekaj dni ob selitvi pripetila nesreča, je bil Marko seveda potrt, a obenem mu je odleglo, da je predhodno sklenil dodatno zdravstveno zavarovanje ter da mu zdravljenja ne bo treba sofinancirati.
Prav tako kot Marko v drugem scenariju lahko tudi vi poskrbite, da v primeru bolezni in poškodbe ne bo trpela tudi vaša denarnica. Zakaj bi trošili denar za bolnišnično oskrbo, preglede in zdravila, če ga lahko raje vložite v nepozabno potovanje, zdrav življenjski slog ali dar za svoje bližnje? Vse, kar morate storiti, je, da na naši spletni strani izpolnete preprost spletni obrazec, v katerem izberete želenega ponudnika, vpišete svoje podatke ter določite trajanje zavarovanja. Spletni obrazec za dodatno zdravstveno zavarovanje prav tako spremljajo vsi podatki, ki bi vas utegnili zanimati. Tako lahko izveste, kdaj zavarovanje prične veljati, kako je s čakalno dobo ali odpovedjo …
Pri odločitvi za ponudnika vam bo v veliko pomoč direktna primerjava cen in ugodnosti. Oboroženi s transparentnimi in vedno aktualnimi informacijami boste namreč lahko izbrali tisto zavarovalnico, ki po pregledu dejstev za vas predstavlja najboljšo možnost za dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Preberete si lahko številne naše nasvete in s pomočjo primerov spoznate, da najnižja cena ne pomeni vedno tudi najugodnejšega zavarovanja. Naša prednost tako ni le vmesnik za sklenitev dopolnilnega zavarovanja, temveč tudi to, da vedno postrežemo z vsemi podatki in prek uporabnih namigov poskrbimo za vaš prihranek!
In če boste naleteli na težave pri izpolnjevanju ali pa vam bo pošla koncentracija, zaradi česar boste oddali napačne podatke za dodatno zavarovanje, ste lahko brez skrbi. Vedno nas namreč lahko kontaktirate po elektronski pošti ali telefonu, naša strokovno podkovana ekipa pa vam bo z veseljem pomagala. Če pa spadate med tiste, ki imajo kljub napredku in uporabi tehnologije še vedno najraje tudi kanček osebnega stika, vam bo zagotovo všeč dejstvo, da vas naši prijetni sodelavci z veseljem pričakujejo tudi v 22 poslovalnicah, razporejenih po celi Sloveniji. Med delovnim časom vas prijazno vabijo na obisk ter se že veselijo, da vam bodo lahko kar najbolje pomagali. Preprosto in hitro dopolnilno zdravstveno zavarovanje namreč za nas ni le marketinški slogan, temveč poslanstvo, ki ga izpolnjujemo vsak dan.
Ker pa verjamemo tudi, da je odgovorno ravnanje in zrele odločitve treba nagraditi, smo se odločili, da vsem, ki dodatno zdravstveno zavarovanje sklenejo na naši strani še nekaj podarimo. Vsaka naša stranka namreč prejme odličen pohodniški nahrbtnik ter USB ključek s kar 64 GB prostora in še marsikaj. Prvi vas bo spremljal na brezskrbnih izletih ali poti na delo, drugi pa za vas shranjeval spomine na nepozabna potepanja in dogodivščine.
Dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja ne moremo urediti, če ni urejeno tudi obvezno zdravstveno zavarovanje. Kot že rečeno, obvezno zdravstveno zavarovanje skupaj z dopolnilnim zdravstvenim zavarovanjem omogoča, da se izognete zakonsko določenim doplačilom, ki jih morate plačati, če nimate sklenjenega dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Z zdravstvenim zavarovanjem se izognete tudi doplačilom pri zdravilih, ki jih morate doplačati, če nimate sklenjenega dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Zdravstveno zavarovanje, ki ga sklenete na ZZZS predstavlja zgolj obvezno zdravstveno zavarovanje, je zakonsko obvezno za vse državljane, ne krije pa vseh stroškov pri zdravljenju. Če nimate sklenjenega dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja vam zakonsko ob določeni starosti (26. let) zdravstveno zavarovanje ne krije več vseh zdravstvenih storitev brezplačno. Doplačilom se pri zdravljenju ob starosti 26. let lahko izognete torej samo tako, da nimate sklenjeno samo obvezno zdravstveno zavarovanje.
Zanimivo je, da študentov pri starosti 26 let nihče ne obvesti o problematiki z zdravstvenim zavarovanjem. Tako sploh ne vedo, da si morajo zdravstveno zavarovanje urediti na novo in da ne morejo več biti zavarovani po starših kot otroci. Do 26. leta namreč nimate stroškov z zdravstvenimi storitvami, ko pa študentje dopolnejo 26. let se več ne morejo izogniti doplačilom, ki jih imajo z zdravstvenim zavarovanjem v kolikor nimajo sklenjenega tudi dopolnilnega zavarovanja. Doplačilom se ne morejo izogniti tudi študenti, ki so odprli s.p ali d.o.o. Proti doplačilom se lahko torej zavarujemo le s sklenitvijo dopolnilnega zavarovanja in potem s tem nimate več nikakršnih skrbi.
Upamo, da vam je tale pripoved pokazala in dokazala, da dopolnilo zdravstveno zavarovanje oz. dodatno zdravstveno zavarovanje ni le nepomembna malenkost, ki lahko počaka do prvega obiska zavarovalnega agenta ali naslednjega meseca. Življenje je namreč sila nepredvidljivo in se rado poigra z nami, zato si je vredno vzeti nekaj minut in si zagotoviti mirnejši spanec. Če pa kljub vsemu še kolebate ali si želite še več informacij, pa se le razglejte po strani. Preberite si najpogostejša vprašanja ali stopite v stik z nami. Z veseljem vam bomo svetovali in vam razjasnili vse, česar morebiti če niste razumeli.
Na koncu dneva namreč šteje le to, da se boste ob kakršni koli nezgodi ali bolezni lahko osredotočili na čimprejšnje okrevanje in s pozitivno energijo hitro spet pridobili moč. Razmišljanje, kako boste poravnali bolnišnične račune, v to kategorijo seveda ne sodi. In s tem smo prišli do še ene pomembne točke: dopolnilno zdravstveno zavarovanje ni odlična izbira le za vaše prihranke, temveč tudi za vaše počutje in s tem zdravje. Z eno skrbjo manj se je Marko v drugem scenariju lahko osredotočil na fizioterapijo ter dosegel zastavljeni cilj: da do dopusta spravi nogo v red! Če si ne bi vzel nekaj minut za dopolnilno zdravstveno zavarovanje, bi bilo ležanje v bolnišnici in doma na kavču bistveno bolj grenko, potovanje pa bi si privoščil le na zemljevidu.
Ob sklenitvi dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja prejmete številne ugodnosti, ki vam jih podarja naša agencija e-Zavarovanja ob urejanju dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Ugodnosti prejmete skladno z akcijami, ki potekajo v določenem trenutku.
Ko boste obiskali zdravnika, boste brez urejenega dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja, zdravstvene storitve v Sloveniji doplačevali. Ko obiščete zdravnika, medicinska sestra preveri ali je na vaši zdravstveni kartici dodatno zdravstveno zavarovanje urejeno ali ne. V Sloveniji ljudje svoje zdravje jemljejo zelo resno, saj je zelo malo ljudi brez urejenega dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Zdravstvene storitve namreč lahko povzročijo kar precej stroškov, ki se jim z urejenim dodatnim zdravstvenim zavarovanjem izognemo.
Sklepanje dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja je zelo preprosto. Pomembno je, da ga sklenete pravočasno in se izgonete tri mesečni čakalni dobi in doplačilu na premijo, do katerega priede če dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja ne sklenemo pravočasno.
Brez dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja lahko pride do visokih stroškov zdravstvenih storitev, ki jih plačujete iz lastnega žepa. V kolikor pa dopolnilno zdravstveno zavarovanje oz dodatno zdravstveno zavarovanje sklenete online, dobite tudi številne ugodnosti. S sklenitvijo dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja zaščitite svoje zdravje oz bolje rečeno zaščitite sebe pred visokimi stroški zdravstvenih storitev.