Odprava bolečin v hrbtenici za bolj kvalitetno življenje
Vsakdo se je že kdaj srečal z bolečinami v hrbtenici. Predvsem neprestano sedeče delo za računalnikom, ki ga opravljajo razni programerji in računalničarji je krivec za zmanjšanje gibljivosti sklepov. Ob takšnem delu se namreč včasih po več ur nezavedno sedi, brez premorov in vstajanja. Odprava bolečin v hrbtenici je tako postal zelo iskan pojem.
Odprava bolečin v hrbtenici je opisana v številnih literaturah in po nesvetih strokovnjakov je možno najti številne vaje, ki bodo okrepile vašo hrbtenico, ključni poudarek pri vsem tem pa je na krepitvi stabilizatorjev telesa. Stabiliziranje telesa se prične v spodnjem delu trupa. Stabilizatorji centra telesa so globoke trebušne mišice. Naloga stabilizatorjev telesa je, da stabilizirajo hrbtenico, rebra in medenični obroč, ter da imajo roke in noge stabilen temelj iz katerega lahko delujejo. Z ustrezno stabilizacijo telesa bo torej tudi odprava bolečin v hrbtenici lažja.
Center gibanja je trebušni center in vsi zavestni gibi rok in nog so tesno povezani s tem delom telesa. Navkljub temu so pomembne tudi vaje za moč tistih mišic, ki se nahajajo pod globokimi trebušnimi mišicami. Telesna aktivnost je zato za zdravje zelo pomembna in odprava bolečin v hrbtenici brez aktivnosti ni mogoča, saj se v primeru neaktivnost stanje mišic, ki so odgovorne za stabilnost in podporo hrbtenice slabša.
Odprava bolečin v hrbtenici z upoštevanjem priporočil
Dlje trajajoče sedenje v istem položaju lahko predstavlja resno težavo in zelo slabo vpliva na hrbtenico. Statična drža ter sedenje v hrbenici, ramenih, rokah in nogah, povečujeta stres, pritisk na hrbtne mišice in diske pa je zelo povečan. Vse to povzroči bolečine v hrbtenici. Hrbtenico sestavlja 34 vretenc. Zgornja vretenca so medsebojno premična, medtem ko so spodnja povezana z medvretenčnimi ploščicami. Zadaj se nahajajo sklepi, kateri omogočajo gibanje med vretenci. V spodnjem delu hrbta so vretenca med seboj zraščena in se oblikujejo v križnico in trtico. Hrbtenica nosi težo, ki narašča od glave navzdol. Ravno zaradi tega se vzdolž hrbtenice, do petega ledvenega vretenca, vretenca večajo.
Da bo odprava bolečin v hrbtenici čim bolj uspešna je pomembno upoštevati tudi določena priporočila. Stoli naj bodo oblikovani ergonomsko, sedenje pa v pravilnem položaju. Stopala naj bodo na tleh. Med delom se je potrebno večkrat sprehoditi, ter redno zračiti delovne prostore. Telo naj bo zadosti hidrirano, privoščiti mu je potrebno tudi nekaj počitka, ter seveda telesne aktivnosti. Že upoštevanje teh nekaj nasvetov bo pomembno pripomoglo k manjšim bolečinam v hrbtenici.
Odprava bolečin v hrbtenici in bioresonanca
Bioresonanca predstavlja pri odpravljanju bolečin v hrbtenici veliko pomoč. Odprava bolečin v hrbtenici z bioresonančno pomočjo poteka celovito, njen potek je usmerjen k spodbujanju lastnih zdravilnih moči telesa. V Sloveniji je bioresonanca ena izmed bolj razširjenih komplementarnih metod zdravljenja. Za njo se odločajo ljudje pri različnih bolezenskih stanjih in težavah. V telesu ljudi so prisotna elektromagnetna nihanja. Slednja so lahko zelo kratka ali zelo dolga. Telo dinamično ravnovesje vzpostavlja z avtoregulacijo, ki uravnava tako normalna kot tudi bolezenska nihanja. Bolezenska nihanja nastanejo zaradi vplivov iz okolja npr. strupene sestavine iz hrane, kot tudi zaradi različnih bolezenskih stanj. Ko je ravnovesje v telesu porušeno se pojavi bolezen.
Bioresonančna terapija pri svojem delovanju potrebuje terapevtsko napravo, katera na popolnoma neboleč način pomaga odkriti in zdraviti stanja v telesu, ki so vzrok za različne težave. Ponovno se aktivira sposobnost samoozdravitve. Bioresonančna terapija pri odpravi bolečin v hrbtenici se lahko dopolni s klasično masažo ali aromaterapijo.